EMSA City Finals

Feb 22 to Feb 24, 2019

Teams and Schedules

Schedules are not available yet.

Team Name Gender Age Group
Warriors (Haymour)BoysU9
SW Sting FC (Malish)BoysU9
Battle River (Boute)BoysU9
MW Selects (Guerrero)BoysU9
SW Sting FC (Alami) U9BoysU9
Xtreme (Lang)BoysU9
Xtreme (Taha)BoysU9
Warriors (Fayyad)BoysU9
Lewis Estates (Wong)BoysU9
Hairsine (Lane)BoysU9
McLeod (Khair)BoysU9
Rio Terrace (Power)BoysU9
Yellowbird (Smyth)BoysU9
Steele Heights (Diaz)BoysU9
Crestwood (DeLuca)BoysU9
Lago Lindo (Lindsay)BoysU9
Greenfield (Perkins)BoysU9
Spruce Grove (Hachem)BoysU9
Newton (Doka)BoysU9
Griesbach (Du)BoysU9
SW Sting (Dolanjski)BoysU11
Xtreme (Hinds)BoysU11
Warriors (Heitt)BoysU11
Xtreme (Redekop)BoysU11
SW Sting FC (Alami) U11BoysU11
Saints (Taylor)BoysU11
MW Selects FC (Tychon)BoysU11
Xtreme (Sobala)BoysU11
Storm (Chizewski)BoysU11
SW Sting FC (Rambaran)BoysU11
Saints (Catarino)BoysU11
MW Selects FC (Edge)BoysU11
COCL (Ma)BoysU11
Fort Saskatchewan (Ream)BoysU11
Laurier Heights (Eadie)BoysU11
Yellowbird (Capriz)BoysU11
Hairsine (Cardoso)BoysU11
Lewis Estates (Demchyshyn)BoysU11
Meadows (Reyes)BoysU11
McLeod (Dunsford)BoysU11
Malmo (Pelletier)BoysU11
Rio Terrace (Machnik)BoysU11
TRSA (Guevera)BoysU11
Burnewood (Chambers)BoysU11
Ellerslie (Hargrave) U11BoysU11
Kilkenny (Hua)BoysU11
Westmount (Gomes)BoysU11
Griesbach (Roth)BoysU11
Ardrossan (Clements)BoysU13
North Glenora (Ewanchuk)BoysU13
Lessard (Palmer)BoysU13
Battle River (Williams)BoysU13
Lorelei/Beaumaris (Delgado) U13BoysU13
Summerside (Villarroel)BoysU13
Delwood (Lacoursierre)BoysU13
TRSA (Barlage)BoysU13
Baturyn (Zygmunt)BoysU13
Blackmud Creek (Oresile)BoysU13
Bonnie Doon (Gray)BoysU13
Heritage Point (Velazquez)BoysU13
North Glenora (King)BoysU13
Ellerslie (Mourad)BoysU13
St. Albert (Newton)BoysU13
Hardisty (Svidal)BoysU13
Windsor Park (Ozelsel)BoysU15
Rio Terrace (Schmaus)BoysU15
McLeod (Boschman U15B)BoysU15
Callingwood (Pierce U15)BoysU15
Willowby (Giles)BoysU15
TRSA (Hildebrandt)BoysU15
Lago Lindo (Roppo)BoysU15
Heritage Point (Riley)BoysU15
Fort Saskatchewan (Brown)BoysU15
Beaumont (Ruch)BoysU15
Newton (Ruiz)BoysU15
Spruce Grove (Issler)BoysU15
Grovenor (Ficko/Appleby)BoysU17
TRSA (Romney)BoysU17
TRSA (Jaworsky)BoysU17
Camrose Vikings (Thompson)BoysU17
Caernarvon (Fraser-1)BoysU17
Hairsine (Melo)BoysU17
Meadows (Horvath)BoysU17
Greater Windermere (Lima / Martinez)BoysU17
Hardisty (Larson)BoysU17
Twin Brooks (Zeiner)BoysU17
St. Albert (Finch)BoysU17
Woodvale (Motkoski)BoysU17
Westmount (Mis)BoysU19
Ottewell (Asselin)BoysU19
COCL (Laursen)BoysU19
Delton (Maxfield)BoysU19
Camrose Vikings (King)BoysU19
TRSA (Zenari)BoysU19
Allendale (Kern)BoysU19
Spruce Grove (Gomes)BoysU19
Warriors (Urquia)GirlsU9
MW Selects FC (Buss)GirlsU9
SW Sting FC (Torres)GirlsU9
Glenora (Popoff)GirlsU9
Twin Brooks (Murray)GirlsU9
TRSA (Reynolds)GirlsU9
Lewis Estates (Dong/Batth)GirlsU9
Carlisle (Wilson)GirlsU9
Greenfield (Morgan)GirlsU9
Grovenor (Chaput)GirlsU9
McLeod (Zahariuk)GirlsU9
Knottwood (Barefoot)GirlsU9
Horsehill (Wordell)GirlsU9
Spruce Grove (Fougere)GirlsU9
Summerside (Varughese)GirlsU9
MW Selects (Goberdhan)GirlsU11
SW Sting FC (Tetteh Wayoe)GirlsU11
Warriors (Knorr '08)GirlsU11
Warriors (Speer)GirlsU11
Fort Saskatchewan (McKee)GirlsU11
Saints (Svarich)GirlsU11
MW Selects FC (Stewart)GirlsU11
SW Sting FC (Morra) GirlsU11
Lago Lindo (Haniff)GirlsU11
Lorelei/Beaumaris (Delgado)GirlsU11
Burnewood (Anderson)GirlsU11
Glastonbury (Brandsma/Hore)GirlsU11
Carlisle (Vado)GirlsU11
Meadows (Breshears)GirlsU11
La Perle (Berube)GirlsU11
Meadows (Dhaliwal)GirlsU11
Bonnie Doon (Paolini)GirlsU11
Lewis Estates (Wong U11)GirlsU11
Willowby (Galeschuk)GirlsU11
NWC (Daniell)GirlsU11
Belmead (Phillip U13)GirlsU13
Lago Lindo (Lang)GirlsU13
TRSA (Loveday)GirlsU13
TRSA (Tasic)GirlsU13
McLeod (Moffitt)GirlsU13
NWC (Arklie)GirlsU13
Ellerslie (Hargrave) U13GirlsU13
Lago Lindo (Viveiros) U13GirlsU13
St. Albert (Chalupa)GirlsU13
Greenfield (Serghe)GirlsU13
St. Albert (Hettle)GirlsU13
Willowby (Speer)GirlsU13
Lago Lindo (Newman)GirlsU15
Spruce Grove (Kain)GirlsU15
St. Albert (Wood)GirlsU15
NWC (Magnan)GirlsU15
Hardisty (Ulmer/Barlund)GirlsU15
TRSA (Haughian)GirlsU15
Lewis Estates (Luedeman)GirlsU15
Ellerslie (Floyd/Brown)GirlsU15
St. Albert (King)GirlsU15
TRSA (John/Loveday)GirlsU15
COCL (Kitt)GirlsU15
St. Albert (Turner)GirlsU15
McLeod (Grzyb)GirlsU17
Glenora (Huang)GirlsU17
Twin Brooks (Beeby)GirlsU17
McLeod (Spielmann)GirlsU17
Fort Saskatchewan (Hall)GirlsU17
McLeod (Zahariuk U17G)GirlsU17
Willowby (Bevan)GirlsU17
TRSA (Mendoza)GirlsU17
Woodvale (Martin)GirlsU17
Kilkenny (Albury)GirlsU17
TRSA (Wong)GirlsU17
Battle River (Cayer)GirlsU17
St. Albert (Gerencser)GirlsU19
Glenora (Wegner)GirlsU19
Callingwood (Stephen)GirlsU19
McLeod (Chand)GirlsU19
Camrose Vikings (Howard)GirlsU19
Westridge (Gironella)GirlsU19
Fort Saskatchewan (Stolz)GirlsU19